Süt fabrikasından kurtulan bir ineğin dramı

Süt endüstrisi, inekleri daha yoğun sömürebilmek için inekler doğum yapar yapmaz yavrularını annelerinden gasp edip öldürür. Hayvanlar acıyı, sevgiyi ve daha birçok duygu ve durumu hissetmekte bizden farksızdır. Bu yüzden travma yaşarlar. Bu travma, evladı kendinden çalınan bir insan annenin travmasından farksızdır. Bunu kanıtlayan son durum ise Edgar’s Mission Çiftliği‘nde meydana geldi.

Edgar’s Mission Çiftliği kendini “kurtarılmış hayvanların cenneti” olarak tanımlıyor. Burada endüstriden ya da zulümden kurtarılmış hayvanlar yaşıyor. Oradaki gönüllülerin tek hedefi ömürleri boyunca eziyet görmüş bu hayvanlara sevgi vermek ve özgürlüğü tattırmak.

Aktarılan olay ise şöyle: Clarabelle adındaki inek aylar önce süt endüstrisinden kurtarılmış ve Edgars Mission Çiftliği’ne bırakılmış. Clarabelle’yi inceleyen gönüllüler onun hamile olduğunu fark etmişler. Bir süre sonra gönüllüler Clarabelle‘in farklı davranmaya başladığını fark etmişler. Normalde yemeyi seven Clarabelle bu sefer mesafeli, tetikte ve dikkatli görünüyormuş. Kısa bir takibin ardından olayın sırrı çözülmüş. Süt endüstrisinde sürekli doğurtulup yavruları elinden alınan Clarabelle çözümü yavrusunu insanlardan gizli bir yerde doğurmak ve onu uzakta, otların ve samanların arasına gizlemekte bulmuş. Clarabelle yeni çiftliğindeki insanlara eski zalim süt üreticileri yüzünden güvenememiş. Yani bir insan annesinin yaptığından hiç de farklı davranmamış.

Bebek Valentine bu çiftlikte dünyaya geldiği için geçmişte süt fabrikası tarafından öldürülen kardeşlerine göre daha güzel bir hayat yaşayacak.

Kaynak: gaiadergi.com

Yorum yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here